সুবিধাযুক্ত এপ্প্‌সমূহ
এই এপ্প্‌ আৰু ডিভাইচসমূহৰ সৈতে OneNote-ৰ পৰা অধিক লাভ কৰক।
Brother Web Connection
আপোনাৰ ভাতৃ মেচিন (MFP/নথিপত্ৰ স্কেনাৰ)-এ প্ৰতিচ্ছবিসমূহ স্কেন আৰু এটা PC-ৰ যোগেদি নোযোৱাকৈ প্ৰত্যক্ষভাৱে OneNote আৰু OneDrive-লৈ সেইবিলাকক আপলোড কৰিব পাৰে।
Chegg
শিক্ষাৰ্থীসকলে Chegg Study Q&A-ৰ পৰা OneNote-লৈ তেওঁলোকৰ জটিল গৃহকাৰ্য্যৰ উত্তৰসমূহ সংৰক্ষণ কৰিব পাৰে। OneNote "ক্লিপ ইট" বুটামৰ সৈতে এনে কৰাটো সহজ। তাৰ পৰা, আপুনি বিষয়, শ্ৰেণী আৰু এছাইনমেণ্টৰ দ্বাৰা আপোনাৰ উত্তৰসমূহ সংগঠিত কৰা আৰম্ভ কৰিব পাৰে আৰু অনুসন্ধানযোগ্য হিচাপে OneNote-ত সকলো মুহূৰ্ততে লাভ কৰিব পাৰে। চূড়ান্ত অধ্যয়ন গাইড সৃষ্টি কৰক আৰু আপোনাৰ সহপাঠীসকলৰ লগত ভাগ-বতৰা কৰক।
cloudHQ
cloudHQ-ৰ সৈতে আপোনাৰ OneNote টোকাসমূহ একত্ৰিত কৰক। আপোনাৰ টোকাবহীসমূহ অন্য জনপ্ৰিয় ক্লাউড সেৱাসমূহ যেনে Salesforce, Evernote, Dropbox-ৰ সৈতে ছিনক্ৰ'নাইজ কৰক। OneNote-লৈ উভতিবলৈ সহজে আনৰ সৈতে সহযোগ, আপোনাৰ ধাৰণাসমূহ যিকোনো এপত ভাগ-বতৰা আৰু সিহতক স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে সকালীকৃত কৰক। যদি আপুনি দূৰ্ঘটনাক্ৰমে সেইবোৰ বিলোপ কৰে তেন্তে আপোনাৰ ধাৰণাসমূহ প্রতিৰোধ কৰিবলৈ অন্য ক্লাউড সেৱাসমূহত আপোনাৰ OneNote টোকাবহীসমূহৰ বেকআপ ৰাখক।
Newton
Newton ব্যৱহাৰ কৰি মাত্ৰ এটা ক্লিক কৰিয়েই OneNote লৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ ইমেইলসমূহ সংৰক্ষণ কৰক৷ লাগিলে এইয়া ইনভইচ, ৰেচিপী বা গুৰুত্বপূৰ্ণ গ্ৰাহকৰ ইমেইল হওক, সকলোবোৰ একেলগে ৰাখিবলৈ Newton-ৰ OneNote ইণ্টিগ্ৰেশ্বন ব্যৱহাৰ কৰক৷
Docs.com
Docs.com-এ OneNote টোকাবহীৰ যোগেদি ব্যৱহাৰকৰ্তাসকলক টোকা বা শিক্ষণ সামগ্ৰী বিস্তাৰ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে৷ ই সমগ্ৰ বিশ্বৰ শিক্ষক আৰু ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ দৰে ব্যক্তিক আপোনাৰ OneNote টোকাবহী দৰ্শন আৰু পুনৰ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ সক্ষম কৰে, জনপ্ৰিয়তা বৃদ্ধি আৰু সম্প্ৰদায়ক প্ৰভাৱিত কৰে৷
Doxie Mobile Scanners
Doxie হ'ল এটা নতুন ধৰণৰ কাগজ স্কেনাৰ যি পুণৰ-চাৰ্জ-সক্ষম, সেয়েহে আপুনি যিকোনো ঠাইতে কোনো কম্পিউটাৰৰ প্ৰয়োজন নোহোৱাকৈ নথিপত্ৰ স্কেন কৰিব পাৰে। ইয়াক কেৱল মাত্ৰ চাৰ্জ কৰক আৰু অন কৰক, আপুনি য'তেই নাথাকক লাগিলে, আপোনাৰ কাগজ, প্ৰাপ্তিস্বীকাৰ পত্ৰ আৰু ফটোসমূহ স্কেন, অভিলেখ আৰু ভাগ-বতৰা কৰিবৰ বাবে আন্তঃসংযোগ কৰক। Doxie-এ যিকোনো ঠাইতে স্কেন কৰে, তাৰপিছত স্কেন কৰা সকলো নথিপত্ৰলৈ আপোনাৰ সকলো ডিভাইচৰ পৰা প্ৰৱেশাধিকাৰ লাভ কৰিবলৈ OneNote-লৈ চিংক কৰে
EDUonGo
EDUonGo-এ যিকোনো ব্যক্তিক অনলাইন একাডেমী বা কোৰ্চ লঞ্চ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে। EDUonGo-ৰ শিক্ষাৰ্থীয়ে সহজে অধ্যায়সমূহ সিহতৰ নিজা টোকাবহীসমূহলৈ আমদানি কৰিব পাৰে। এইটোৱে শিক্ষাৰ্থীসমূহৰ বাবে টোকা লবলৈ বা অন্যৰ সৈতে ভাগ-বতৰা কৰিবলৈ সহজ কৰে। শিক্ষাৰ্থীসমূহে সিহতৰ OneDrive একাউন্টসমূহলৈও সংযোগ কৰিব পাৰে। শিক্ষক হিচাপে, আপুনি আপোনাৰ অধ্যায়সমূহত Office Mix-ৰ পৰা ভিডিঅ'সমূহ অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব পাৰে।
OneNote-লৈ ই-মেইল কৰক
আপুনি গৈ থকাৰ অৱস্থাত আপোনাৰ নোটবুকলৈ প্ৰত্যক্ষভাৱে ই-মেইল কৰি আপোনাৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ বস্তুসমূহ কেপচাৰ কৰক! me@onenote.com-লৈ নথিপত্ৰ, টোকা, ভ্ৰমণসূচী, আৰু অন্যান্য সমূহ প্ৰেৰণ কৰক আৰু আমি সেইবিলাকক আপোনাৰ OneNote নোটবুকত ৰাখিম আৰু আপুনি সেইবিলাক আপোনাৰ সকলো ডিভাইচৰ পৰা লাভ কৰিব পাৰিব।
Epson Document Capture Pro
Document Capture Pro-এ আপোনাক সহজে নথিপত্ৰ স্কেন, পৃষ্ঠা সম্পাদনা, ফাইল সংৰক্ষণ আৰু Workforce® DS-30, DS-510, DS-560 আৰু অন্যৰ দৰে Epson স্কেনাৰেৰে স্কেন কৰা ডাটা প্ৰয়োগসমূহলৈ স্থানান্তৰ কৰিবৰ বাবে আপোনাক অনুমতি দিয়ে। ইয়াৰোপৰি, একাধিক ডিভাইচৰ পৰা নথিপত্ৰসমূহলৈ সহজতে প্ৰৱেশাধিকাৰ লাভ বা আনৰ সৈতে ভাগ-বতৰা কৰিবলৈ ব্যৱহাৰকৰ্তাই এটা স্পৰ্শৰে OneNote-লৈ স্কেন কৰিব পাৰে।
eQuil Smartpen2 & Smartmarker
আপোনাৰ নোটসমূহ যিকোনো পৃষ্ঠভাগত লিখক আৰু সিহতক স্মাৰ্ট পৃষ্ঠ হিচাপে তৈয়াৰ কৰি eQuil Smartpen2 আৰু Smartmarke-ৰ সৈতে OneNote-লৈ প্ৰেৰণ কৰক। এইটো আপোনাৰ উজ্জ্বল চিন্তাধাৰা কেপচাৰ কৰাৰ স্বভাৱিক ৰাস্তা।
Evernote-ৰ পৰা OneNote আমদানিকৰ্তালৈ
আত্মবিশ্বাসেৰে Evernote-ৰ পৰা OneNote-লৈ আপোনাৰ টোকাসমূহ সহজে আমদানি কৰক৷ আমি আপুনি ভাল পোৱা পন্থাৰেই আপোনাৰ সামগ্ৰী ব্যৱস্থিত কৰি ৰাখিম, যাতে আপুনি য'তেই এৰি আহিছিল তাৰপৰাই আৰম্ভ কৰিব পাৰে৷
Feedly
Feedly-এ পাঠকসকলক তেওঁলোকে ভাল পোৱা কাহিনী আৰু তথ্যৰ লগত সংযোগ কৰে। উত্তম সামগ্ৰী আৱিষ্কাৰ আৰু অনুসৰণ কৰিবৰ বাবে feedly ব্যৱহাৰ কৰক, তাৰপিছত এটা ক্লিকেৰে উত্তম লেখাসমূহ প্ৰত্যক্ষভাৱে OneNote-লৈ সংৰক্ষণ কৰক।
FiftyThree-ৰ দ্বাৰা Paper আৰু Pencil
আপোনাৰ ধাৰণাৰ সৈতে Pencil-ৰ পৰা Paper-লৈ যাওক আৰু তাৰপিছত ইয়াক OneNote-ৰ সৈতে এটা ষ্টেপ লওক। উন্নত স্পষ্টতাৰ সৈতে লিখক আৰু আকঁক আৰু ইজ Pencil জনা যায় আৰু যদি আপুনি মাত্ৰ ষ্টাইলাচ ফ্লিপ কৰাত এটা ভুল হয় আৰু OneNote-ত সকলো পোনপটীয়াকৈ প্ৰাকৃতিক উপায়েৰে মোহাৰে। এখন ভাগ-বতৰা টোকাবহীত একেলগে কাম কৰাৰ, অডিঅ' ৰেকৰ্ডিঙত যোগ আৰু ভাৰ্চুৱেলী যিকোনো ডিভাইচৰ পৰা আপোনাৰ সামগ্ৰী প্ৰৱেশ কৰাৰ ৰূপত OneNote-ত অধিক ভাগ-বতৰা কৰাৰ পিছত সহজে টোকা লওক, পৰীক্ষাসূচী বনাওক আৰু কাগজত স্কেচ কৰক।
Genius Scan
Genius Scan হ'ল আপোনাৰ জেপত থকা এটা স্কেনাৰ। ই আপোনাক কাগজৰ নথিপত্ৰক ডিজিটাইজ কৰিবলৈ, PDF ফাইল সৃষ্টি কৰিবলৈ আৰু সেইবিলাকক তত্ক্ষণাত OneNote-ত সঞ্চয় কৰিবৰ বাবে সক্ষম কৰে।
IFTTT
IFTTT-এ আপোনাক এটা সৰল বিবৃতি - যদি এয়া তেন্তে সেয়া-ৰ সৈতে শক্তিশালী সংযোগসমূহ সৃষ্টি কৰিবলৈ দিয়ে। IFTTT-ত ৰন্ধনপ্ৰণালী সৃষ্টি আৰু ভাগ-বতৰা কৰিবলৈ OneNote চেনেল ব্যৱহাৰ কৰক যি স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে পৃষ্ঠা সৃষ্টি কৰে, সামগ্ৰী চিংক কৰে আৰু 80-ৰো অধিক আন প্ৰ'ডাক্ট আৰু সেৱা সংযোগ কৰে।
JotNot Scanner
JotNot-এ আপোনাৰ iPhone-ক এটা পৰ্টেবল একাধিকপৃষ্ঠা স্কেনাৰলৈ ৰূপান্তৰিত কৰে। আপুনি নথিপত্ৰ, প্ৰাপ্তিস্বীকাৰ পত্ৰ, হোৱাইটবোৰ্ড, ব্যৱসায় কাৰ্ড আৰু টোকাসমূহ এক ইলেক্ট্ৰ'নিক সজ্জালৈ স্কেন কৰিবলৈ JotNot ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। JotNot-এ এতিয়া Microsoft-ৰ OneNote প্লেটফৰ্মলৈ প্ৰত্যক্ষ একত্ৰীকৰণ অফাৰ কৰে, যাতে আপুনি আপোনাৰ OneNote একাউণ্ট ব্যৱহাৰ কৰি দ্ৰুতভাৱে আৰু সহজতে আপোনাৰ স্কেনসমূহ বেকআপ আৰু সংগঠিত কৰিব পাৰে।
Livescribe 3 Smartpen
Livescribe 3 smartpen আৰু Livescribe+ এপ্প্‌ৰ সৈতে, সাধাৰণভাৱে কাগজৰ ওপৰত লিখক আৰু মুহূৰ্ততে আপোনাৰ ম'বাইল ডিভাইচত দৃশ্যমান হোৱাটো লক্ষ্য কৰক, য'ত আপুনি টেগ, অনুসন্ধান আৰু টোকাক পাঠলৈ পৰিবৰ্তন কৰিব পাৰে। আপুনি OneNote-লৈ সকলো বস্তু প্ৰেৰণ কৰিব পাৰে যাতে আপোনাৰ হস্তলিখিত টোকা আৰু ৰেখাচিত্ৰ আপোনাৰ বাকীবিলাক গুৰুত্বপূৰ্ণ তথ্যলৈ একত্ৰিত হয়।
Mod Notebooks
Mod হ'ল এটা কাগজৰ নোট বুক যি ক্লাউডৰ পৰা প্ৰৱেশযোগ্য। পৰিচিত কলম আৰু কাগজত টোকা লওক, তাৰপিছত আপোনাৰ পৃষ্ঠাসমূহ বিনামূলীয়াকৈ ডিজিটাইজ কৰক। এখন সম্পূৰ্ণ নোট বুকৰ প্ৰতিটো পৃষ্ঠা OneNote-লৈ চিংক আৰু চিৰকালৰ বাবে সংৰক্ষণ কৰিব পাৰি।
NeatConnect
NeatConnect-এ কাগজৰ দমসমূহক ডিজিটেল নথিপত্ৰলৈ ৰূপান্তৰিত কৰে আৰু সেইবিলাকক এটা কম্পিউটাৰ অবিহনে পোনপটীয়াকৈ OneNote-লৈ প্ৰেৰণ কৰে। আপোনাৰ ঘৰৰ যিকোনো কোঠা বা কাৰ্যালয়ৰ যিকোনো স্থানৰ পৰা NeatConnect's-ৰ Wi-Fi সুসমতা আৰু টাচ্চ্‌স্ক্ৰীণ ইণ্টাৰফেচে OneNote-লৈ স্কেনিং দ্ৰুত আৰু সহজ কৰি তোলে যাতে আপুনি প্ৰতিষ্ঠান আৰু উত্পাদনশীলতাক সম্পূৰ্ণ নতুন পৰ্যায়লৈ লৈ গৈ সময় সংৰক্ষণ কৰিব পাৰে।
News360
News360 হ'ল এটা বিনামূলীয়া ব্যক্তিগতকৃত বাতৰি এপ্প্ যি আপোনাৰ কি ভাল লাগে শিকে আৰু আপুনি অধিক ব্যৱহাৰ কৰাৰ লগে লগে অধিক স্মাৰ্ট হয়। 100,000+ উত্সৰে সৈতে, পঢ়িবৰ বাবে সদায়ে কিবা আকৰ্ষণীয় থাকে আৰু এটা বুটাম টেপ কৰাৰ দ্বাৰা OneNote-লৈ প্ৰত্যক্ষভাৱে আপোনাৰ প্ৰিয় কাহিনীসমূহ সংৰক্ষণ কৰি ৰাখিব পাৰে।
Nextgen Reader
Windows Phone-ৰ বাবে এটা দ্ৰুত, পৰিষ্কাৰ আৰু ধুনীয়া RSS ৰীডাৰ। এতিয়া আপোনাক প্ৰবন্ধসমূহ প্ৰত্যক্ষভাৱে OneNote-ত সংৰক্ষণ কৰিবলৈ দিয়ে। পঠন আনন্দময় হওক!
Office Lens
Office Lens হ’ল আপোনাৰ জেপত এটা স্কেনাৰ থকাৰ নিচিনা৷ এখন হোৱাইটব’ৰ্ড আৰু ব্লেকব’ৰ্ডত কেতিয়াও টোকাসমূহ মিচ নকৰে, সঠিক স্থানত নোথোৱা নথিপত্ৰ বা ব্যৱসায় কাৰ্ড, হেৰুৱা প্ৰাপ্তিস্বীকাৰ পত্ৰ বা বিক্ষিপ্ত ষ্টিকি টোকা কেতিয়াও পুনৰ নিবিচাৰে! Office Lens-এ আপোনাৰ চিত্ৰসমূহক যাদুকৰীভাৱে পঠনযোগ্য আৰু পুনৰ-ব্যৱহাৰযোগ্য কৰি তোলে। সামগ্ৰীক স্বয়ংক্ৰিয় ট্ৰিমিং আৰু পৰিষ্কাৰকৰণেৰে OneNote-লৈ কেপচাৰ কৰক৷
OneNote For AutoCAD
OneNote for AutoCAD-এ কেৱল AutoCAD-ৰ পৰাহে আপোনাৰ ড্ৰয়িঙৰ আশে-পাশে টোকাসমূহ ল’বলৈ দিব৷ ই AutoCAD ব্যৱহাৰ কৰি 2D আৰু 3D ড্ৰয়িং সৃষ্টি কৰিবলৈ সমগ্ৰ বিশ্বৰ আৰ্কিটেকচাৰ আৰু ইঞ্জিনিয়াৰিং পেশাদাৰীসকলৰ উৎপাদনশীলতা বৃদ্ধি কৰে৷ এই টোকাসমূহ ক্লাউডলৈ বেকআপ লোৱা হয় আৰু যিকোনো সময়তে প্ৰৱেশ কৰিব পৰা যাব৷ ব্যৱহাৰকৰ্তাসকলে পৰৱৰ্তী সময়ত AutoCAD-ত ড্ৰয়িং খোলাৰ সময়ত এই টোকাসমূহ চাব পাৰিব৷
OneNote Class Notebooks
প্ৰতিজন ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ বাবে এটি ব্যক্তিগত ৱৰ্কস্পেচ, প্ৰচাৰপত্ৰিকাৰ বাবে এটা সামগ্ৰী লাইব্ৰেৰী, আৰু অনুশীলনী আৰু সৃষ্টিশীল ক্ৰিয়া-কলাপৰ সৈতে আপোনাৰ নিজৰ ডিজিটেল টোকাবহীত আপোনাৰ পাঠ পৰিকল্পনা আৰু পাঠ্যক্ৰমৰ বিষয়বস্তু ব্যৱস্থাপন কৰক৷
OneNote ৱেব ক্লিপাৰ
OneNote Web Clipper-এ আপোনাক আপোনাৰ ব্ৰাউজাৰৰ পৰা আপোনাৰ OneNote নোট বুকসমূহলৈ ৱেবপৃষ্ঠাসমূহ সংৰক্ষণ কৰিবলৈ দিয়ে। কেৱল এটা ক্লিকত, ই আপোনাক দ্ৰুতভাৱে অধিক কেপচাৰ কৰিবলৈ আৰু জীৱনত অধিক মনত ৰাখিবলৈ সহায় কৰে।
Powerbot for Gmail
Gmail ইন্টাৰফেচৰ পৰা হ'ল OneNote প্ৰত্যক্ষভাৱে কৰিবলৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ ইমেইলসমূহ, কথোপকথনসমূহ আৰু সংলগ্নকৰণসমূহ সংৰক্ষণ কৰক। এপ্প্‌সমূহৰ মাজত অগা আৰু পিছা কৰি থকাকৈ জপিয়াই নাথাকিব।
WordPress
আপোনাৰ WordPress পোষ্টসমূহ যিকোনো ডিভাইচ, ক্ৰছ প্লেটফৰ্ম, OneNote-ত অনলাইন বা অফলাইন ৰচনা কৰক, আৰু আপোনাৰ মজুত থকা সকলো টোকাসমূহৰ পৰা সামগ্ৰী সহজে পুনঃব্যৱহাৰ কৰক।
Zapier
Salesforce, Trello, Basecamp, Wufoo আৰু Twitter-ৰ দৰে আপুনি ইতিমধ্যে ব্যৱহাৰ কৰি থকা এপ্প্‌সমূহৰ লগত OneNote সংযোগ কৰাৰ বাবে Zapier হ'ল সহজতম পথ। টোকাৰ বেকআপ ল'বলৈ, সম্পূৰ্ণ হোৱা কাৰ্যৰ এটা ৰেকৰ্ড ৰাখিবলৈ বা নতুন যোগাযোগসমূহ, ফটোসমূহ, ৱেবপৃষ্ঠাসমূহ আৰু অধিক সংৰক্ষণ কৰিবলৈ এই এপ্প্ ব্যৱহাৰ কৰক।