OneNote-ত আকৃতি লোৱাৰ ধাৰণা আছে

এপ্প্‌টো ডাউনলোড কৰক

ডাউনলোড কৰক


আপোনাৰ পন্থা সৃষ্টি কৰক

আপুনি নেপকিন আৰু ষ্টিকী নোটসমূহৰ বিষয়ে মহান ধাৰণা ৰচনা কৰিবনে? আপোনাৰ অধিক শৈলী ফাইলিং কৰাটো নিৰ্দিষ্ট হয়নে? আপুনি আপোনাৰ চিন্তাক যেনেকৈয়ে ভাঁজ দিয়ে OneNote-এ আপোনাক সামৰি ল'ব৷ টাইপ কৰক, মুক্ত প্ৰপত্ৰ, কাগজত পেনেৰে লিখক বা অংকন কৰক৷ ৱেবৰ পৰা চিত্ৰ ধাৰণালৈকে অনুসন্ধান কৰক আৰু ক্লিপ কৰক৷

এখন তালিকাই Windows 10-ত OneNote প্ৰদৰ্শন কৰিছে

যিকোনো ব্যক্তিৰ সৈতে সহযোগ কৰক

আপোনাৰ টিমে শতিকাৰ ধাৰণাটো জয় কৰিছে৷ আপোনাৰ পৰিয়ালে এটা ডাঙৰ ৰিইউনিয়নৰ বাবে পৰিকল্পনা কৰিছে৷ একেটা পৃষ্ঠাতে থাকক আৰু আপুনি য'তেই আছে তাৰপৰাই ছিংক কৰক৷

কামৰ বাবে এটা টেবলেট কম্পিউটাৰত OneNote ব্যৱহাৰ কৰি এজন ব্যক্তিৰ ফটো

চিঁয়াহীৰে চিন্তা কৰক

সাজু কৰক৷ ছেট কৰক৷ অংকন কৰক৷ এটা ষ্টাইলাছ বা ফিঙ্গাৰপ্ৰিণ্টেই হৈছে আপোনাক প্ৰয়োজন হোৱা একমাত্ৰ সঁজুলি৷ হাতে লিখা টোকা লওক আৰু পাছত সেইবোৰক টাইপ কৰা পাঠলৈ ৰূপান্তৰ কৰক৷ গুৰুত্বপূৰ্ণ কি আছে হাইলাইট কৰক আৰু ৰং বা আকৃতিৰ সৈতে ধাৰণাবোৰ প্ৰকাশ কৰক৷

এটা Surface পেনৰ দ্বাৰা উজ্জ্বল ৰং অঁকা

যিকোনো ঠাইৰ পৰাই প্ৰৱেশ কৰক

টোকা লওক৷ যিকোনো ঠাইৰ পৰা আপোনাৰ সামগ্ৰী লোৱাটো ইয়াত সহজ, আনকি আপুনি অফলাইন থাকিলেও৷ আপোনাৰ লেপটপ আৰম্ভ কৰক ইয়াৰ পিছত আপোনাৰ ফোনত থকা টোকাসমূহ উন্নীত কৰক৷ OneNote-এ যিকোনো ডিভাইচ বা প্লেটফ'ৰ্মত কাম কৰে৷

iPad, iPhone আৰু Apple Watch-ত প্ৰদৰ্শিত OneNote-ৰ ফটো




Office-ৰ সৈতে উন্নত

আপুনি ইতিমধ্যে জানে যে OneNote হৈছে Office পৰিয়ালৰ এটি সদস্য৷ Outlook ইমেইলৰ পৰা উলিয়াই পইণ্টসমূহৰ সৈতে টোকাসমূহক আকৃতি দিয়ক বা এখন Excel তালিকা এম্বেড কৰক৷ আপোনাৰ সকলো প্ৰিয় Office এপ্প্‌ত একেলগে কাম কৰি অধিক সম্পন্ন কৰক৷

Office নিৰ্মাণৰ ফটো

}

শ্ৰেণীকোঠাত সংযোগ কৰক

কোনো সহযোগী স্থানত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক একগোট কৰে বা ব্যক্তিগত টোকাবহীসমূহত নিজস্ব সমৰ্থন প্ৰদান কৰে৷ আৰু অধিক প্ৰিণ্ট হেণ্ডআউট নাই৷ আপুনি এটা কেন্দ্ৰীয় সামগ্ৰীৰ লাইব্ৰেৰীৰ পৰা অনুশীলনী ব্যৱস্থিত কৰিব পৰাৰ লগতে এছাইনমেণ্ট বিতৰণ কৰিব পাৰে৷

শ্ৰেণীকোঠাৰ টোকাবহী আৱিষ্কাৰ কৰক

এখন Surface Book-ত প্ৰদৰ্শিত OneNote-ৰ ফটো