OneNote-ত আকৃতি লোৱাৰ ধাৰণা আছে

এপ্প্‌টো ডাউনলোড কৰক

ডাউনলোড কৰক


Evernote-ৰ পৰা OneNote-লৈ সহজে লৈ যাওক আৰু মুক্তভাৱে সকলো ডিভাইচত আপোনাৰ টোকাসমূহ ছিংক কৰক৷ কেনেকৈ বিচাৰক


আপোনাৰ পন্থা সৃষ্টি কৰক

আপুনি নেপকিন আৰু ষ্টিকী নোটসমূহৰ বিষয়ে মহান ধাৰণা ৰচনা কৰিবনে? আপোনাৰ অধিক শৈলী ফাইলিং কৰাটো নিৰ্দিষ্ট হয়নে? আপুনি আপোনাৰ চিন্তাক যেনেকৈয়ে ভাঁজ দিয়ে OneNote-এ আপোনাক সামৰি ল'ব৷ টাইপ কৰক, মুক্ত প্ৰপত্ৰ, কাগজত পেনেৰে লিখক বা অংকন কৰক৷ ৱেবৰ পৰা চিত্ৰ ধাৰণালৈকে অনুসন্ধান কৰক আৰু ক্লিপ কৰক৷

এখন তালিকাই Windows 10-ত OneNote প্ৰদৰ্শন কৰিছে

যিকোনো ব্যক্তিৰ সৈতে সহযোগ কৰক

আপোনাৰ টিমে শতিকাৰ ধাৰণাটো জয় কৰিছে৷ আপোনাৰ পৰিয়ালে এটা ডাঙৰ ৰিইউনিয়নৰ বাবে পৰিকল্পনা কৰিছে৷ একেটা পৃষ্ঠাতে থাকক আৰু আপুনি য'তেই আছে তাৰপৰাই ছিংক কৰক৷

কামৰ বাবে এটা টেবলেট কম্পিউটাৰত OneNote ব্যৱহাৰ কৰি এজন ব্যক্তিৰ ফটো

চিঁয়াহীৰে চিন্তা কৰক

সাজু কৰক৷ ছেট কৰক৷ অংকন কৰক৷ এটা ষ্টাইলাছ বা ফিঙ্গাৰপ্ৰিণ্টেই হৈছে আপোনাক প্ৰয়োজন হোৱা একমাত্ৰ সঁজুলি৷ হাতে লিখা টোকা লওক আৰু পাছত সেইবোৰক টাইপ কৰা পাঠলৈ ৰূপান্তৰ কৰক৷ গুৰুত্বপূৰ্ণ কি আছে হাইলাইট কৰক আৰু ৰং বা আকৃতিৰ সৈতে ধাৰণাবোৰ প্ৰকাশ কৰক৷

এটা Surface পেনৰ দ্বাৰা উজ্জ্বল ৰং অঁকা

যিকোনো ঠাইৰ পৰাই প্ৰৱেশ কৰক

টোকা লওক৷ যিকোনো ঠাইৰ পৰা আপোনাৰ সামগ্ৰী লোৱাটো ইয়াত সহজ, আনকি আপুনি অফলাইন থাকিলেও৷ আপোনাৰ লেপটপ আৰম্ভ কৰক ইয়াৰ পিছত আপোনাৰ ফোনত থকা টোকাসমূহ উন্নীত কৰক৷ OneNote-এ যিকোনো ডিভাইচ বা প্লেটফ'ৰ্মত কাম কৰে৷

iPad, iPhone আৰু Apple Watch-ত প্ৰদৰ্শিত OneNote-ৰ ফটো




Office-ৰ সৈতে উন্নত

আপুনি ইতিমধ্যে জানে যে OneNote হৈছে Office পৰিয়ালৰ এটি সদস্য৷ Outlook ইমেইলৰ পৰা উলিয়াই পইণ্টসমূহৰ সৈতে টোকাসমূহক আকৃতি দিয়ক বা এখন Excel তালিকা এম্বেড কৰক৷ আপোনাৰ সকলো প্ৰিয় Office এপ্প্‌ত একেলগে কাম কৰি অধিক সম্পন্ন কৰক৷

Office নিৰ্মাণৰ ফটো

শ্ৰেণীকোঠাত সংযোগ কৰক

কোনো সহযোগী স্থানত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক একগোট কৰে বা ব্যক্তিগত টোকাবহীসমূহত নিজস্ব সমৰ্থন প্ৰদান কৰে৷ আৰু অধিক প্ৰিণ্ট হেণ্ডআউট নাই৷ আপুনি এটা কেন্দ্ৰীয় সামগ্ৰীৰ লাইব্ৰেৰীৰ পৰা অনুশীলনী ব্যৱস্থিত কৰিব পৰাৰ লগতে এছাইনমেণ্ট বিতৰণ কৰিব পাৰে৷

শ্ৰেণীকোঠাৰ টোকাবহী আৱিষ্কাৰ কৰক

এখন Surface Book-ত প্ৰদৰ্শিত OneNote-ৰ ফটো